روبات ورود از کنار

در بسیاری از دستگاه های تزریق برای برداشتن قطعه از داخل قالب و قرار دادن آن بر روی تسمه نقاله و همینطور برداشتن برچسب از داخل انباره و قرار دادن آن در داخل قالب از روبات­های ورود از کنار استفاده می شود. این خانواده از روبات ها از کنار دستگاه تزریق و در امتداد محور جانبی دستگاه به آن وارد می شوند و معمولا سرعت عملکرد آنها به مراتب از روبات های ورود از بالا بیشتر است. البته از این خانواده از روبات ها می توان در سیستم های بادی (Blow Molding) نیز استفاده کرد.

دسته:

توضیحات محصول

روبات ورود از کنار استاندارد این شرکت با شماره مدل TSCR-4-01 مشخص می­شود که دارای دو محور x و y می باشد. سرعت این روبات در امتداد محور x برابر ۴m/sec و در امتداد محور y همانند روبات TSCR-1-01 برابر  ۲m/sec است. البته در این روبات پس از برداشتن قطعه از داخل قالب، با استفاده از یک مکانیزم ثانویه قطعه به تسمه نقاله منتقل می شود. همینطور مکانیزم ثالثی برچسب را از داخل انباره برداشته و به سر روبات برای قرار دادن در داخل قالب منتقل می کند. به عبارت دیگر روبات های IML ورود از کنار در حالت کلی از یک روبات اصلی و دو مکانیزم (روبات) جانبی تشکیل می شوند.

سیستم کنترل و نحوه برنامه ریزی این روبات نیز بسیار شبیه به روبات TSCR-1-01 است و تمامی قابلیت هایی که برای این روبات شرح داده ایم در اینجا نیز وجود دارد. به علاوه با استفاده از یک برنامه Wizard مناسب که همراه مجموعه ارائه می شود می توانید عملکرد این روبات را برای کاربرد خاص خود تنظیم نمایید.

البته برای کاربردهای IML در این خانواده از روبات ها و چسباندن برچسب به داخل قالب از مولد الکتریسیته ساکن ساخت این شرکت همانند روبات های ورود از بالا استفاده می شود.