روبات برچسب گذار داخل قالب

یکی دیگر از روبات­های مورد استفاده در صنایع تولید قطعات پلاستیکی، روبات­های برچسب گذار داخل قالب (IML) (In Mold Labeling) هستند که از آنها برای برداشتن برچسب از داخل انباره (Canister) و چسباندن آن به داخل قالب با استفاده از الکتریسیته ساکن استفاده میشود. البته این روباتها قابلیت برداشتن قطعه تولیدی از داخل قالب و قرار دادن آن بر روی تسمه نقاله را نیز دارند.

دسته:

توضیحات محصول

این خانواده از روباتها در حقیقت از یک روبات بردار و بگذار همانند روبات TSCR-1-01 ساخت این شرکت به همراه اجزای جانبی دیگر برای برداشتن برچسب از داخل انباره تشکیل شده است. در این روباتها برچسب یا مستقیما توسط سر روبات برداشته می­شود (مانند برچسب درب ظروف)  یا با استفاده از یک مکانیزم انتقالی به سر روبات منتقل می­گردد (مانند برچسب بدنه ظروف گرد). ولی در هر دو روش تغییرات مناسبی بر روی ابزار انتهایی محور z روبات TSCR-1-01 اعمال می­شود تا قابلیت برچسب­ گذاری داخل قالب به آن افزوده شود. شماره مدل روبات IML  این شرکت برای برداشتن برچسب به صورت مستقیم با TSCR-2-01 و برای برداشتن برچسب با استفاده از مکانیزم میانی با  TSCR-3-01 مشخص می­گردد. همانگونه که قبلا ذکر شد مشخصات مکانیکی این دو نوع روبات دقیقا همانند روبات بردار و بگذار TSCR-1-01 است و فقط مکانیزم انباره و برداشتن برچسب در این دو مدل متفاوت است. لازم به ذکر است مکانیزم برداشتن برچسب در روبات­های TSCR-3 بسیار پیچیده­ تر از روبات­های TSCR-2 است و این پیچیدگی دلیل اصلی تفاوت قیمت این دو مدل می­ باشد. البته در هر دو خانواده از این روبات­ها با استفاده از مکانیزم­ها و تدابیر مناسب، برداشتن تکرارپذیر و بدون مشکل برچسب در طی عملکرد روزانه روبات تضمین می­گردد. البته روش برنامه ریزی و کنسول اپراتور این خانواده از روباتها نیز نوع تعمیم یافته این اجزا برای روبات TSCR-1-01 است.

همانند روبات بردار و بگذار TSCR-1-01، برای برقراری ارتباط بین روباتهای برچسب گذار داخل قالب ساخت این شرکت و دستگاه تزریق می توان از پروتکل Euromap 12 یا Euromap 67 که توسط قابلیت های دستگاه تزریق مشخص میشود استفاده کرد. برق ورودی این خانواده از روبات ها نیز ۲۲۰V AC تک فاز و توان مصرفی آن کمتر از ۱KW است.

به علاوه این روبات دارای مکانیزم­ های ایمنی متعدد است و در ساخت آن از بهترین قطعات غربی موجود در بازار استفاده شده است. این تدابیر عملکرد مداوم و تکرار پذیر این روبات را در طی ۲۴ ساعت روزانه و در دراز مدت تضمین می­ نماید.

 

 

توجه کنید که در روباتهای برچسب گذار داخل قالب ساخت این شرکت، برای چسباندن موقت برچسب به داخل قالب از الکتریسیته ساکن استفاده می شود. در هر دو خانواده از روبات­های TSCR-2 و TSCR-3 ، دستگاه تولید الکتریسیته ساکن ساخت این شرکت که در شکل نمایش داده شده­ است، بر روی محور z روبات نصب می­گردد و با یک سیم ­کشی بسیار کوتاه به دامی­های (Dummies) قرارگرفته بر روی قسمت انتهایی محور z متصل می­شود. با این عمل از عبور سیم ­های ولتاژ بالا در داکت­های اصلی روبات جلوگیری می­شود و عملکرد ایمن مدارهای الکترونیکی روبات تضمین می­گردد. تغذیه ورودی این دستگاه که ولتاژ ۲۴V DC است توسط کنترلر روبات تامین میگردد.