روبات بردار و بگذار

از روبات­های بردار و بگذار (Pick and Place) خطی (کارتزی) در صنایع تولید قطعات پلاستیکی برای برداشتن قطعه تولیدی از داخل دستگاه تزریق و قرار دادن آن بر روی تسمه نقاله و همین­طور کاربردهای متعدد دیگر برای ساخت قطعات مرکب استفاده می ­شود. این خانواده از روبات ها بر بالای دستگاه تزریق نصب و از بالا به داخل قالب وارد می شوند.

دسته:

توضیحات محصول

مشخصات اصلی روبات بردار و بگذار این شرکت با شماره قطعه TSCR-1-01 در جدول روبرو آمده است. البته مقادیر ذکر شده در این جدول مربوط به محصول استاندارد این شرکت است که برای دستگاه های تزریق تا ۳۲۰ تن کاملا مناسب می باشد ولی در صورت نیاز مشتری می توان ابعاد محورهای مختلف روبات و همینطور وزن مجاز بر روی محور z را تغییر داد. به علاوه پس از برداشتن قطعه توسط روبات، این قطعه برای بسته بندی و شمارش بر روی تسمه نقاله قرار می گیرد. این شرکت تسمه نقاله مورد نیاز این روبات را نیز با طول نامی ۲m  و عرض ۵۰cm  و شماره قطعه TSCR-9-01 تولید می­کند. البته تعداد قطعاتی که باید بر روی یکدیگر قرار داده شوند و همینطور فاصله طولی بین قطعات قرار گرفته بر روی تسمه نقاله به سادگی قابل برنامه ریزی هستند.

قابلیتهای برنامه ­نویسی این روبات بسیار متنوع است و با استفاده از یک برنامه تحت ویندوز بر روی یک کامپیوتر Lap Top یا کنسول اپراتوری که درمجموعه استاندارد روبات گنجانده شده است می­توان عملکرد این روبات را به صورت کامل با استفاده از دستورهای تغییر مکان، فعال سازی رله­ ها و شیرهای نوماتیک، ایجاد تاخیر، ایجاد تاخیرهای شرطی، پرش به خطوط مختلف و همینطور قرائت خروجی اندازه­ گیرهای مختلف برنامه ­ریزی کرد.  به علاوه برای تست برنامه می توان آن را به صورت گام به گام و با سرعت پایین اجرا نمود تا از عملکرد آن اطمینان حاصل نمود.

برقراری ارتباط بین این روبات و دستگاه تزریق با استفاده از پروتکل Euromap 12 یا Euromap 67 که توسط قابلیت های دستگاه تزریق مشخص میشود انجام میگیرد. برق ورودی این روبات ۲۲۰V AC تک فاز و توان مصرفی آن نیز کمتر از ۱KW است.

به علاوه این روبات دارای مکانیزم­ های ایمنی متعدد است و در ساخت آن از بهترین قطعات غربی موجود در بازار استفاده شده است. این تدابیر عملکرد مداوم و تکرار پذیر این روبات را در طی ۲۴ ساعت روزانه و در دراز مدت تضمین می­ نماید.

 

کنترلر داخلی این روبات قابلیت ذخیره ­سازی ۱۰ برنامه مختلف را در خود دارد. این برنامه­ ها را می توان بر روی یک کامپیوتر جداگانه تهیه نمود وسپس آن را برای اجرا در داخل کنترلر روبات بارگذاری کرد. به علاوه با استفاده از برنامه Wizard مناسبی که همراه مجموعه ارائه می شود می­توانید برنامه ­های استاندارد بردار و بگذار و برچسب­ گذاری داخل قالب را به سادگی برای دستگاه تزریق و قالب خود تهیه نمایید و سپس آن را در داخل کنترلر روبات برای اجرا بارگذاری کنید. کنسول اپراتور دستگاه در دو نمونه باسیم (TSCR-8-01) یا بدون سیم (TSCR-8-02) بنا به انتخاب مشتری به همراه مجموعه استاندارد روبات عرضه می­گردد.